» PolGerIta - Regionet

» PolGerIta

Młodzieżowa Międzynarodowa Firma

Tuesday 28 July 2009 at 9:04 pm.

PolGerIta - Profil projektu

Projekt

...

Partnerzy

» Zespół Szkól Komunikacji im. H. Cegielskiego w Poznaniu
» Herwig-Blankertz Schule, Hofgeismar

Sponsorzy

» Kancelaria Landu Hessen
» Polsko-Niemiecka Wspolpraca Mlodziezy
» Stowarzyszenie KuK

Kordynacja

Renata Kaczmarek
Stanislaw Nowak

Linki

» [regionet] polerita EN, PL, DE

Kontakt

Renata Kaczmarek Email
Stanislaw Nowak Email

Młodzieżowa Międzynarodowa Firma “PolGerIta” jest to projekt powstały w 2001 roku z inicjatywy młodych ludzi i nauczycieli z 3 krajów: Polski, Niemiec i Włoch. Nazwa firmy wywodzi się od pierwszych sylab nazw krajów założycieli POL(and)GER(many)ITA(ly). Celem projektu jest zbudowanie więzi między uczestnikami różnych narodowości poprzez wspólną pracę. Niestety w krótkim czasie od powołania projektu Włochy wycofały się, co jednak nie przeszkodziło w dalszej współpracy uczniów Zespołu Szkół Komunikacji z Poznania i Herzwig-Blankertz-Schule z Hofgeismar (Hesja). Co pół roku odbywają się tygodniowe spotkania podczas których uczestnicy oprócz pracy doskonale się bawią. Spotkanie wiosenne odbywa się w Niemczech, zaś jesienią spotykamy się w Polsce. Dotychczas odbyło się 16 spotkań z udziałem młodzieży oraz kilka seminariów przygotowawczych w gronie opiekunów. W ciągu ośmiu lat współpracy w projekcie uczestniczyło ponad pięciuset młodych ludzi.

Polgerita Świnoujscie 2008

Program każdego spotkania zawiera elementy wspólnej pracy, zabawy, sportu i krajoznawstwa. Owocami naszej pracy są konkretne produkty np. tablice wystawowe typu PINI i RONDO, ekologiczny grill, turystyczne przewodniki multimedialne i wiele innych. Niektóre produkty były z powodzeniem sprzedawane na rynku niemieckim i polskim.

Polgerita
Polgerita Świnoujscie 2008

Działalność POLGERITY nie byłaby możliwa bez pomocy patronów i sponsorów. Pomagają nam Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Stowarzyszenie KUK (Hofgeismar) i inni. Dzięki temu wsparciu firma Polgerita rozwija się, a zaangażowanie młodzieży i opiekunów przyciąga na kolejne edycje projektu nowych uczestników.

Renata Kaczmarek i Stanislaw Nowak 

Kolaży: Anna Cybulka